Kim jesteśmy?

Nasza kadra to doświadczony personel ratowniczy, pielęgniarski oraz lekarski aktywnie praktykujący w Zespołach Ratownictwa Medycznego, Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych oraz innych placówkach Ochrony Zdrowia.

Enduro-Med Spółka z o.o. (wcześniej Enduro-Med Dominik Pasek) to firma z Kielc, która działa od 2017 roku i świadczy swoje usługi na terenie całego kraju oraz za granicą.

Posiadamy Zespoły Wyjazdowe w Kielcach i w Warszawie wyposażone w sprzęt diagnostyczny i leczniczy, mogące realizować zabezpieczenia medyczne, wizyty domowe oraz transporty. Posiadamy wiedzę, sprzęt i doświadczenie, aby przygotować szkolenia dostosowane zakresem do wymagań klienta.


Jesteśmy zarejestrowanym podmiotem leczniczym, dzięki czemu możemy legalnie i w sposób profesjonalny świadczyć usługi medyczne.

Jak to się zaczęło?

Zaczynaliśmy swoją przygodę z ratownictwem w pracy na zabezpieczeniach medycznych oraz transporcie krajowym i międzynarodowym jako Ratownicy na poziomie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Po ukończeniu uczelni, już jako Ratownicy Medyczni, od kilku lat pracujemy w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego zarówno w ramach Zespołów Ratownictwa Medycznego jak i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Regularnie jeździmy na kursy i szkolenia w całym kraju, dzięki którym zdobywamy nową wiedzę i umiejętności.

Dominik Pasek

Założyciel Enduro-Med

Duży człowiek i dużo siły, potrafi załatwiać dziesiątki spraw na raz z dużą dbałością o szczegóły. Nie ma szans na fuszerkę. Ratownik Medyczny z kilkuletnim stażem w Zespołach Ratownictwa Medycznego oraz Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, koordynator imprez masowych, a prywatnie miłośnik ekstremalnej jazdy na rowerze, wędkowania, gór oraz wszelako pojętej turystyki.

Jakub Szymoniak

Współwłaściciel Enduro-Med

Prawa ręka Dominika. Uparty perfekcjonista, pasjonat tej pracy oraz maniak sprzętowy. Ratownik Medyczny oraz Pielęgniarz z doświadczeniem w Zespołach Ratownictwa Medycznego, Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz Oddziale Intensywnej Terapii. W wolnym czasie szyje na maszynie, lubi wypady do lasu, w góry, offroad, wszelkie formy outdoorowej aktywności.

Więc dlaczego my?

Nasza praca w karetce wyjazdowej w dużych miastach takich jak Warszawa i Kraków, ale również w terenach wiejskich na skraju województwa łódzkiego i świętokrzyskiego pokazała nam jakie problemy napotykają pacjenci i ich rodziny w kontakcie z systemem Ochrony Zdrowia w Polsce. To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć w naszej firmie ofertę Wizyt Domowych, gdzie to my przyjedziemy i zapewnimy pomoc oraz poradę w Waszym domu.


Przeszliśmy również całą drogę od podstaw w zabezpieczeniach imprez oraz transporcie, gdzie wielokrotnie widzieliśmy jak coś nie działa, są braki czy zaniedbania, za które nierzadko to my musieliśmy się wstydzić. Tworząc tę firmę postanowiliśmy, że u nas nie będzie takich sytuacji.

Dbamy o to, by nasz sprzęt był najwyższej jakości, sprawny, kompletny, a ludzie dobrze wyglądali oraz byli kompetentni. Stworzyliśmy Standardy Postępowania, aby zapewnić jak najlepszy poziom świadczeń naszych usług.

Kursy na które jeździmy oraz praca w różnych miejscach ciągle pokazuje nam jak wiele jeszcze można zrobić, nauczyć się, rozwinąć. To właśnie dlatego w naszej firmie staramy się wprowadzać nowości jak chociażby USG czy badania krwi.

Więc jak to wygląda teraz?