Szkolenia z pierwszej pomocy

Bazując na naszym doświadczeniu w prowadzeniu kursów oraz pracy zawodowej w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego stworzyliśmy szkolenia, które mają za zadanie nauczyć jak dobrze udzielać pierwszej pomocy według aktualnej wiedzy i sprawdzonych metod. 

Zebraliśmy występujące w tych tematach mity, niedomówienia, które chcemy obalić. Wiemy jakie rzeczy należy podkreślić, które są szczególnie ważne. 

Naszym celem jest, aby każdy uczestnik zrozumiał tematykę jaką zaplanowaliśmy na to szkolenie, przećwiczył praktycznie jak i pokonał strach przed podjęciem działania! 

Wiemy, że pierwsza pomoc nie jest trudna, ale potrzeba jej udzielenia nas zawsze zaskakuje. 

Otwarte kursy pierwszej pomocy w Kielcach!

Kiedy firma lub instytucja chce zorganizować szkolenie z pierwszej pomocy dysponuje grupą uczestników, ale często się też zdarza, że pojedyncze osoby szukają kursów na które mogliby się zapisać. Z tego powodu stworzyliśmy odpowiedź na te potrzebę w Kielcach!

Pakiet otwartych kursów pierwszej pomocy w kilku opcjach. Dzięki temu każdy może dopasować pod siebie szkolenie pod względem zakresu materiału, czasu trwania i jego ceny. Nasz szkolenie dedykowane jest dla każdego kto chcę się nauczyć dobrze udzielać pierwszej pomocy. W szkoleniu może wziął udział osoba od 14 roku życia (poniżej 18 roku życia wymagamy pisemnej zgody opiekuna). Jedyne co oczekujemy to chęci i zaangażowania!

Szkolenia odbywają się na pięknych terenach obiektu „Sienkiewiczówka” w Oblęgorku. To jest około 15 km od Kielc. Na miejscu dostępny jest parking. 

W cenie warsztatów zawieramy wyżywienie i/lub bufet kawowo – herbaciany wraz ze słodyczami przez cały okres trwania szkolenia. Jedzeniem zajmie się „Bistro Sienkiewiczówka”.

Program naszych kursów podzieliśmy na kilka modułów, dzięki czemu każdy uczestnik może wybrać zakres w jakim chciałby wziąć udział:

Moduł Podstawowy:

 1. Pierwsza pomoc, a normy prawne, zachowanie na miejscu zdarzenia, bezpieczeństwo, wezwanie pomocy, numery alarmowe, kiedy wzywać, rozmowa z dyspozytorem,
 2. Podstawowe Zabiegi Resuscytacyjne u dorosłych i dzieci (BLS) również z użyciem AED (Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny),
 3. Zakrztuszenia.

Moduł „Pierwsza Pomoc w stanach nagłych”:

 1. Objawy niepokojące,
 2. Omdlenie/utrata przytomności,
 3. Zawał serca,
 4. Nadciśnienie tętnicze,
 5. Udar mózgu,
 6. Cukrzyca,
 7. Zaostrzenie astmy/POChP, Krup,
 8. Atak drgawek,
 9. Zatrucia,
 10. Alergie/anafilaksja.

Moduł „Pierwsza Pomoc w urazach”:

 1. Krwawienia/krwotoki,
 2. Złamania/skręcenia/zwichnięcia,
 3. Oparzenia/odmrożenia,
 4. Amputacje urazowe/zmiażdżenia/ciało obce w ranie,
 5. Urazy klatki piersiowej i brzucha,
 6. Urazy oka, zęba.

Moduł „Symulacje z pierwszej pomocy”:

10 symulacji terenowych dla małych zespołów uczestników, aby w praktyce sprawdzić posiadane umiejętności wraz z elementami zaskoczenia, presji czasu i adrenaliny.

Zapisy dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Szkolenia! Zapraszamy!