Warsztaty iniekcji oraz pobierania materiału do badań laboratoryjnych

Celem warsztatów jest nabycie/utrwalenie praktycznych umiejętności z zakresu pobierania krwi żylnej/włośniczkowej systemem zamkniętym oraz otwartym (flebotomii), wykonywania iniekcji domięśniowych i dożylnych, jak również pobierania wymazów mikrobiologicznych do celów diagnostycznych. Warsztaty posiadają niewielką cześć teorii i skupiają się na praktyce w formie pokazu z omówieniem oraz ćwiczeń uczestników..

Celem warsztatów jest nabycie/utrwalenie praktycznych umiejętności z zakresu pobierania krwi żylnej/włośniczkowej systemem zamkniętym oraz otwartym (flebotomii), wykonywania iniekcji domięśniowych i dożylnych, jak również pobierania wymazów mikrobiologicznych do celów diagnostycznych. Uczestnicy nabywają ponadto wiedzę teoretyczną dotyczącą zagadnień związanych z anatomią naczyń żylnych, następstwa niewłaściwego przeprowadzenia i powikłań iniekcji dożylnej oraz domięśniowej, niewłaściwego postępowania przedlaboratoryjnego z pobranym materiałem diagnostycznym.

Warsztaty posiadają niewielką cześć teorii i skupiają się na praktyce w formie pokazu z omówieniem oraz ćwiczeń uczestników. Praca w małych grupach pod okiem naszych instruktorów – ratowników medycznych i pielęgniarek z doświadczeniem pracy w rożnych placówkach szpitalnych oraz punktach pobrań.

Po zakończeniu warsztatów uczestnik otrzymuje certyfikat, który poświadcza, że otrzymał wiedzę teoretyczną i praktyczną z podanych zagadnień.  

Warsztaty dedykowane dla opiekunów medycznych, diagnostów laboratoryjnych, analityków medycznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych i lekarzy.

Jeżeli jesteś studentem lub słuchaczem powyższych kierunków albo osobą bez wykształcenia medycznego, która chciałaby poszerzyć swoją wiedzę poprzez udział w warsztatach to również zapraszamy.

Warsztaty NIE UPRAWNIAJĄ do wykonywania tych czynności, jeśli uczestnik nie posiada kwalifikacji zgodnie z przepisami prawa zezwalających na wykonywanie tych czynności, stanowi jedynie ćwiczenia oraz nabycie nowych umiejętności.

Zakres tematyczny warsztatów:

  • wiedza teoretyczna na temat anatomii naczyń krwionośnych, rodzajów iniekcji, zasad aseptyki i antyseptyki, wskazań/przeciwwskazań do wykonywania iniekcji, wyboru miejsca iniekcji, pielęgnacji wkłucia dożylnego, możliwych powikłań, postępowania z odpadami medycznymi,
  • zapoznanie z budową i użytkowaniem sprzętu niezbędnego do wykonania iniekcji/pobrania materiału do badań laboratoryjnych,
  • techniki bezpiecznego, sprawnego i prawidłowego wykonywania czynności,
  • przygotowanie płynów infuzyjnych i leków podawanych w formie iniekcji,
  • ćwiczenia praktyczne omawianych zagadnień.

Warsztaty są nastawione na praktykę i są podzielone na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje kaniulacje naczyń żylnych (założenie venflonu), wykonywanie iniekcji domięśniowych oraz przygotowanie leków podawanych w formie iniekcji. Druga z nich dotyczy pobierania materiału do badań laboratoryjnych – pobranie krwi oraz wymazów i prawidłowego postępowania z tymi materiałami.

Uczestnik może wybrać jedną z części, w której chce wziąć udział lub ukończyć całe warsztaty.

Plan warsztatów:

Cześć A „Warsztaty wykonywania iniekcji dożylnych i domięśniowych” – czas ok. 2,5h

  • Wprowadzenie teoretyczne – anatomia, wskazania, przeciwwskazania, powikłania, aseptyka i antyseptyka, pielęgnacja, kompletowanie zestawu,
  • Omówienie budowy wenflonu, pielęgnacja wkłucia dożylnego,                 
  • Pokaz i ćwiczenia – iniekcja dożylna (wenflon),                                      
  • Pokaz i ćwiczenia – iniekcja domięśniowa,      
  • Pokaz i ćwiczenia – przygotowanie kroplówek i leków.

Cześć B „Warsztaty pobierania materiału do badań laboratoryjnych” – czas ok. 2,5h

  • Wprowadzenie teoretyczne – przedstawienie dwóch systemów do pobierania krwi (zamknięte i otwarte), wymazówki do pobierania materiału mikrobiologicznego, kodowanie zleceń,
  • Pokaz i ćwiczenia pobierania krwi systemami zamkniętym i otwartym,
  • Pokaz i ćwiczenia z pobierania materiału mikrobiologicznego oraz kodowania materiału.

Całość szkolenia wraz z przerwami – ok. 5,5h.

Cena za udział w części A lub B – 300 zł/osoba.

Cena za udział w całych warsztatach (części A i B) – 500 zł/osoba.

Cena zawiera warsztaty wraz z bufetem kawowo-herbacianym, sale szkoleniową, certyfikat.

Najbliższy termin – 29.03.2025 r. 10.00-15.30 w Kielcach!

Kliknij, aby się zapisać!

Warsztaty z otwartymi zapisami organizowane są w Kielcach. Po uzgodnieniu możliwy dojazd do lokalizacji wskazanej przez Klienta na terenie całej Polski. Zakres i czas trwania każdych warsztatów możemy dostosować pod indywidualną grupę uczestników.

Po pełną ofertę kursów lub stworzenie kursu dopasowanego indywidualnie zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub telefonicznie.

Jakub Szymoniak tel. 784-745-258 e-mail: biuro@enduromed.pl